Firma

Informacja o zachowaniu bezpieczeństwa podczas prac serwisowych i instalatorskich
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, należy zachowywać środki ostrożności wymagane w postępowaniu z klientami aby zapewnić możliwie maksymalne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia. Firmy handlowe mają szczególną rolę do odegrania w obecnej sytuacji ponieważ są ogniwem pośrednim w łańcuchu dostaw pomiędzy producentami a instalatorami. Wdrożenie wielu działań oraz procedur wewnętrznych, mających na celu ochronę pracowników oraz kontynuację i zabezpieczenie biznesu jest, w obecnej sytuacji, dla producentów urządzeń i elementów grzewczych priorytetem. Konieczna jest dbałość też o bezpieczną obsługę klientów, poprzez zachowanie wszelkich środków ostrożności i higieny w celu zapewnienie swoim klientom dokonania bezpiecznych zakupów.
POBIERZ DOKUMENTY DOT. BEZPIECZEŃSTWA SPUIG

 

Marka RADSON wywodzi się z rodzinnej firmy Radson n.v. założonej w 1966 roku w belgijskim Zonhoven.  Samo słowo RADSON powstało z połączenia „RAD” (od radiator) i „SON” – przedrostka nazwy miejscowości wymawianego po flamandzku. W 1990 roku RADSON stał się częścią koncernu Rettig, największego światowego wytwórcy grzejników stalowych. By być bliżej klientów część produkcji przenieśliśmy do naszego kraju i oferowane tu grzejniki marki RADSON produkujemy w Polsce, dzięki czemu zyskaliśmy na elastyczności i skróciliśmy terminy dostaw.

Od początku istnienia marki RADSON na pierwszym miejscu stawiamy jakość, a gwarancją jej utrzymania jest produkcja w ramach międzynarodowego koncernu Rettig. Cały proces wytwarzania grzejników odbywa się w systemie zarządzania jakością opartym o ISO 9001, a grzejniki produkowane są wg restrykcyjnych zaleceń normy PN-EN 442. Równie poważnie traktujemy ochronę środowiska, którą prowadzimy zgodnie z ISO 14001. Niezwykle istotną ochronę pracowników zapewnia funkcjonujący w naszej polskiej fabryce system „Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy” zgodny z wymaganiami BS OHSAS 18001. Aktualizowane i weryfikowane na bieżąco certyfikaty potwierdzają stosowanie się do zaleceń wszystkich powyższych norm.
Grzejniki płytowe RADSON produkowane w polskiej fabryce noszą znak jakości „ECO” („renewable energy Compatible“), który uwiarygadnia ich kompatybilność ze wszystkimi nośnikami energii. Znak ten gwarantuje, że niezależnie od stosowanego źródła ciepła (pompa ciepła, system solarny, biomasa, ogrzewanie lokalne lub zdalaczynne, drewno, olej lub gaz), grzejniki RADSON zapewniają komfort cieplny, niezawodnie i elastycznie ogrzewając budynki w sposób efektywny energetycznie. Nowoczesne grzejniki płytowe RADSON udowadniają, że także w przypadku niskich temperatur zasilania – nawet poniżej 45°C – możliwe jest bezproblemowe osiągnięcie skutecznej wymiany ciepła.
Grzejniki płytowe RADSON objęte są 10 letnią gwarancją producenta.
Badania naukowe renomowanego austriackiego instytutu badawczego FHS Pinkafeld potwierdziły, że nawet prosta wymiana samych grzejników poprzednich generacji na nowe grzejniki płytowe (np. modernizacyjne Radson RENO), może przynieść oszczędności w kosztach eksploatacji do 15%. Poprzez produkcję zaawansowanych technologicznie grzejników firma RETTIG wspiera powszechne w świecie działania dążące do oszczędzania energii i ochrony zasobów naszej planety, stosując m.in. przyjazną dla środowiska technikę nakładania powłok i ekologiczne opakowania, a nasze służby logistyczne w nowoczesny sposób planują optymalne trasy przejazdu pojazdów ciężarowych nieustannie dążąc do skracania czasu dostawy.